Паразити, які живуть в людині

Давно відомий факт, що практично всі захворювання різних органів можуть бути викликані наявністю паразитів в організмі.

черв'як паразит в організмі людини

Однак кожному з нас завжди здається, що з нами такого статися не може. При цьому день у день сотні людей ходять по різних кабінетах лікарів і не можуть знайти причину свого захворювання.

Як паразити потрапляють в організм?

Паразити потрапляють в органи людини багатьма способами, кожен з яких зустрічається нами в повсякденному житті постійно.

Способи попадання паразитів в організм:

 1. При вживанні слабосоленої риби або ікри.
 2. З салом з прожилками м'яса.
 3. З м'ясом диких тварин.
 4. З недостатньо просмаженим м'ясом.
 5. З копченим м'ясом і рибою.
 6. З зеленню, овочами і фруктами, які були перед вживанням погано промиті і не ошпарені окропом.
 7. При ходінні босоніж по траві, по удобренному гноєм ділянці.
 8. Від домашніх тварин.
 9. Переносниками яєць можуть стати комахи, наприклад, мухи.
сон з кішкою як причина зараження паразитами

Ознаки зараження паразитами

Після вивчення способів потрапляння паразитів в організм людини практично кожен житель планети виявляється в так званій зоні ризику.

Однак існують певні симптоми, наявність яких може означати, що всередині людського організму мешкає паразит:

 • Розлади кишечника.
 • Запор. Його причиною стають паразити, які тривалий час знаходяться в людині і досягли великих розмірів, перекривши кишечник, перешкоджаючи тим самим стабільному функціонуванню організму.
 • Пронос. Рідкий стілець також може бути ознакою наявності паразитів в тілі людини. Причиною проносу може бути паразит, який виділяє в ході своєї життєдіяльності отруйні для людини речовини, які, крім іншого, можуть викликати розрідження калу.
 • Метеоризм. Причиною даних розладів можуть бути глисти в організмі людини, що викликають в ході своєї життєдіяльності запальні процеси.
 • Хвороба кишечника. Паразити, що живуть усередині людини, поглинають більшу частину корисних поживних речовин з його організму. Крім того, паразитуючи всередині тіла людини, глисти призводять до збою злагодженого функціонування організму. Так, наприклад, органи перестають належним чином засвоювати жир, внаслідок чого він з'являється і в товстій кишці, далі в калових масах, що і призводить до порушення стільця.
 • Суглобові і м'язові болі. Дуже часто дані хворобливі відчуття, дуже схожі з тими, що відчуває людина при артриті, викликані тим, що імунна система, намагаючись вигнати паразитів з організму, викликає в них запальні процеси, які і є причинами болю.
 • Алергія. Найчастіше причинами дерматитів, папілом, екзем і всіляких висипань на шкірі є паразити, довгий час живуть в організмі. Алергія ж є певним сигналом людині. Усередині організму імунна система, виробляючи з метою захисту велика кількість клітин еозинофілів, викликає запальні процеси, які і призводять до проблем шкірного покриву людини.
 • паразит в очах людини
 • Анемія. Дане захворювання, викликане серйозною крововтратою, може також розвинутися в результаті «діяльності» паразитів. Трихомонада, що живе в слизовій кишечника, харчується не тільки поживними речовинами організму, але і кров'ю. Саме тому при масовому розмноженні такі паразити у зараженої людини, що мешкають переважно в кров'яних клітинах, здатні привести до значної втрати крові.
 • Проблеми з вагою. Будь-який збій обміну речовин може бути викликаний життєдіяльністю глистів. Вони можуть як порушити метаболізм і викликати втрату ваги, так і, споживши велику частину глюкози, викликати появу зайвої ваги.
 • Підвищені дратівливість і збудливість. Життєдіяльність непроханих гостей в організмі людини не може пройти непоміченою для нервової системи. Багато паразитів виділяють токсини, здатні дратувати в тому числі і нервову систему. Це здатне стати причиною депресій і частих подразнень.
 • Стомлюваність. Брак поживних речовин у людини, викликана наявністю «ненажерливих» черв'яків, здатна привести до порушення діяльності імунної системи, в результаті чого у людини не вистачає енергії.
 • Безсоння. Вночі, переважно в проміжку між двома і трьома годинами ночі, печінку намагається очистити організм від токсинів, тому в цей час паразити можуть виходити через анус. Даний процес викликає роздратування і безсоння.
 • Бруксизм (скрегіт зубами під час сну). Даний ознака часто зустрічається у дітей. Дане явище викликане реакцією нервової системи на токсичні відходи життєдіяльності глистів, які мешкають в дитячому організмі.
 • Імунні порушення. Існування паразитів в організмі викликає ослаблення імунітету організму, який витрачає всі сили на боротьбу з непроханими гостями. Тим часом в ослаблений людський організм легко може потрапити будь-яка інфекція.
 • Дихальні шляхи. Там, дратуючи бронхи, вони здатні викликати у людини нежить і кашель, який згодом призводить до підвищення температури тіла і таким захворюванням, як астма і пневмонія.
 • Онкологія. Паразити, що живуть в органах людини тривалий час, встигають завдати серйозної шкоди тканинам внутрішніх органів, що викликає запалення і уповільнення роботи всього організму і призводить до негативних наслідків.
біль в животі при наліі паразитів в організмі

діагностика

У XXI столітті діагностувати можна все, в тому числі і наявність паразитів всередині у людини. Будь-який бажаючий може здати всі необхідні аналізи і точно встановити наявність або відсутність сосальщиков в організмі.

Сучасні медичні методики здатні визначити наявність непроханих гостей в організмі багатьма способами.

Варіанти діагностики:

 1. Аналіз калу (необхідно повторити не менше 3 разів, при цьому є певні проміжки часу, в які краще брати аналіз).
 2. Імуноферментний аналіз (ІФА).
 3. Імуноферментні тести (ІФА-тести).
 4. Серологічні методи дослідження.
 5. УЗД внутрішніх органів.
 6. Ендобіопсія.
 7. ПЛР-діагностика, здатна встановити наявність паразитів у людини на основі вивчення аналізу ДНК.

Потрібно відзначити, що лікування паразитарних захворювань варто вести строго під наглядом лікаря, який і призначить курс лікування. Цей вид захворювання, нарівні з іншими, не варто лікувати самостійно.

узі діагностика паразитів у людини

Класифікація паразитів

Наведемо нижче повну класифікацію. Клас найпростіші (протозойні) мікроорганізми, до даного класу відносяться:

 1. Дизентерійна амеба, яка викликає такі захворювання, як дизентерія.
 2. Балантидій кишковий, що викликає балантидиаз.
 3. Лейшмании (лейшманіоз).
 4. Лямблії (лябліоз).
 5. Плазмодіум фальціпарум (малярія).
 6. Токсоплазма (токсоплазмоз).
 7. Трихомонади (трихомоніаз).

Клас глисти (гельмінти), до них відносяться:

 1. Аскариди (аскаридоз).
 2. Опісторхи (опісторхоз).
 3. Гострики (ентеробіоз).
 4. Анкістоломи (анкілостомоз).
 5. Шистосоми (шистосомоз).
 6. Анізакіди (анізакідоз).
 7. Трихінели (трихінельоз).

Клас ектопаразити (мешкає на поверхні тіла), до них відносяться:

 1. Воша (педикульоз).
 2. Коростяний свербіння (короста).
 3. Вугрової кліщ (демодекоз).
види паразитів у людини

види паразитів

Для того щоб приблизно уявити масштаби життєдіяльності паразитів в організмі людини, познайомимося ближче з деякими з них.

Токсокара - спочатку даний паразит розмножувався і жив виключно в органах травної системи собак. Однак останні дослідження показали, що зараз величезна кількість людей, переважно власники домашніх вихованців, є переносниками токсокар.

Довжина дорослої токсокар, що мешкає всередині дорослого організму, досягає 30 см. Розмножується ж Токсокара за допомогою яєць, які проникають в кал собаки.

Екскременти чотириногого потрапляють в землю і пісок, де яйця токсокар можуть зберігатися до декількох років. Звідти ж паразити проникають всередину людини через підошви взуття, підлогу і руки дітей, чіпали все підряд на землі в парку, де вигулюють собак.

Потрапивши в організм людини, розмножуватися далі всередині тіла паразити вже не здатні, так як личинки токсокар дозрівають, розносяться по судинах і внутрішніх органів, проте не виділяються назовні.

Для діагностики наявності даного паразита у людини необхідно здати біопсію постраждалих органів (найчастіше печінки) та імунологічні тести.

Варто відзначити, що потрапляння токсокар в око може призвести до його видалення! Симптоми при наявності даного паразита в тілі людини аналогічні іншим.

Аскарида - вид паразита, що потрапляє в організм людини з немитими овочами і зеленню, брудними руками, пилом, може бути занесений мухами.

За деякими даними, щорічно цей паразит вражає близько сотні мільйонів чоловік.

аскарида з організму людини

Аскарида на ранній стадії зараження може викликати алергічні реакції.

Довжина аскариди досягає 40 см, причому всього одна самка щодня виділяє порядку 200 000 яєць. Також аскарида, потрапивши у вигляді яйця в організм людини, виростає в личинку, далі зростає в стінці кишки, звідти потрапляє в кров, а вже звідти потрапляє в будь-які органи, зокрема печінку, серце, мозок.

Аскарида є дуже небезпечною, тому як може в процесі своєї життєдіяльності виявитися в будь-якому органі, пошкоджуючи його і викликаючи серйозні захворювання. Даний паразит може успішно жити в крові людини, в результаті чого у зараженої може розвинутися недокрів'я або анемія. Симптоми наявності даного глиста в організмі аналогічні більшості.

Діагностувати аскариду можна за допомогою досліджень калу не менше 3 разів, а також за допомогою імунологічних тестів в личинковому періоді.

Лентец широкий - це паразит, що росте до 10 метрів всередині людського організму. Жити такий хробак може всередині людини близько 25 років. Потрапити лентець в організм здатний при вживанні сирої риби, раків і ікри. Варто зазначити, що такий великий паразит в організмі непомітно для людини жити не може.

Ознаки його наявності досить очевидні, серед них активну слинотеча, переважно вранці, анемія, виснаження, болі в області живота, блювота, нудота, слабкість, млявість і сонливість.

Особливістю лентеця є вихід звичайним шляхом з калом у людини частини паразита. Саме це, як правило, допомагає людині, не звертають уваги на симптоми, діагностувати без аналізів присутність в організмі паразита.

профілактика

Дотримуючись простих основи профілактики можна мінімізувати шанси появи непроханого гостя в своєму організмі і організмі дитини.

миття фруктів для профілактики появи паразитів в організмі

Ретельне миття продуктів харчування - запорука успішної профілактики боротьби з паразитами.

Профілактика зараження паразитами:

 1. Дотримуватися основних правил особистої гігієни.
 2. Виключити контакти з бездомними тваринами.
 3. Уникати контакту дітей з зараженими домашнім вихованцями.
 4. Мінімізувати контакт дитини на прогулянці з місцями вигулу домашніх вихованців.
 5. Мити руки після вулиці і перед кожним прийомом їжі.
 6. Уникати прийому їжі в ході прогулянок.
 7. Часте вологе прибирання квартири.
 8. Вживати в їжу тільки добре вимиті овочі та фрукти, ошпарені після цього окропом.
 9. Вживати в їжу м'ясні продукти тільки після повноцінної термічної обробки, достатньої для приготування безпечних страв.
 10. Пити тільки кип'ячену воду.
 11. При наявності домашніх вихованців не менше ніж 1 раз на півроку проводити профілактичні заходи.