Засоби від паразитів: правильне лікування гельмінтозів

Наявність паразитів в організмі призводить до серйозних наслідків для здоров'я. До них можна віднести розвиток алергії, загальне виснаження і зниження імунного захисту, стан гіповітамінозу і анемії, а також розлади роботи нервової системи, неврози, безсоння і поганий апетит. Усунути всі ці прояви здатне правильне лікування, спрямоване проти паразитів, їх личинок і яєць, а також застосування ліків, які відновлять обмінні процеси, порушені перебуванням в тілі непрошених гостей.

Позбавлення від паразитів: загальні принципи

лікар призначає чоловікові ліки від паразитів

Перш за все, лікування спрямоване на те, щоб повністю позбавити організм від глистів та їх личинок. Якщо в тілі залишиться хоча б один паразит, це може привести до повторного зараження. Тільки одними ліками тут не обійтися, і це обумовлено тим, що багато паразити передаються через брудні руки. У зв'язку з цим, навіть якщо пацієнт пропив засіб від паразитів, але при цьому нехтує правилами особистої гігієни і постійно знову контактує з джерелом паразитів (люди або тварини), цілком можливо швидке повторне зараження.

Тому лікування паразитів полягає в двох обов'язкових складових:

  • Застосування засобів від паразитів, щоб видалити їх з організму.
  • Проведення профілактики повторного зараження (особиста гігієна, дезінфекція будинку, особистих речей і поверхонь, лікування всіх членів сім'ї, домашніх тварин).

Крім того, нерідко виникає необхідність у додатковій терапії тих розладів, які викликав паразит своїм перебуванням в організмі.

Лікування, спрямоване проти паразитів

звернення до лікаря при паразитів в організмі

Основа терапії, спрямованої проти паразитів, які були виявлені в організмі, це прийом проти паразитарних препаратів. Ці ліки можуть впливати як на дорослих особин, так і на їх яйця і личинок. Підбором препаратів проти паразитів повинен займатися виключно лікар після отримання результатів усіх необхідних обстежень і оцінки загального стану пацієнта. Самостійний прийом коштів від паразитів як для лікування, так і для профілактики глистів заборонений, і це пояснюється декількома факторами. По-перше, всі препарати проти паразитів відносяться до особливої групи хіміотерапевтичних засобів, у них виражено потужне токсичну дію відносно живих організмів. І організм людини в цьому плані не виняток. Неправильне дозування або підбір ліки можуть зашкодити роботі печінки або нирок, при цьому, скоєно не заподіявши шкоди гельмінту.

По-друге, доктор розраховує дозу, виходячи з віку і ваги, застосовуючи препарат проти паразитів коротким курсом і максимально допустимої і безпечної дозуванням.

По-третє, за результатами аналізу підбирається засіб від паразитів, яке буде ефективно саме в даному випадку, так як різні види глистів (а також їх личинки і яйця) гинуть від різних видів препаратів.

Засоби від паразитів: класифікація ліків

призначення ліки від паразитів

Препарати, що впливають на паразитів і їх личинкові форми, яйця, поділяють, залежно від впливу на ті чи інші групи черв'яків, на кілька класів.

Перша група - це кошти від паразитів, які впливають на клас нематод. Вони поділені на два підкласу:

  • Ліки, які активні щодо кишкових нематод.
  • Препарати, які діють на позакишкові види нематод.

До другої групи належать ліки, які надають згубний ефект щодо класу цестод. Вони також поділяються на дві підгрупи:

  • Лікарські засоби, що діють на паразитів кишечника.
  • Препарати, що призводять до знищення цестод поза просвіту кишечника.

У третю групу входять всі ті препарати проти паразитів, які діють на трематод. Вони також поділені на підкатегорії:

  • Лікарські засоби, що діють на паразитів кишечника.
  • Препарати, які призводять до знищення цестод поза просвіту кишечника.

Особливе місце займають препарати з четвертої групи, що відносяться до широкого спектру дії. Це означає, що такий засіб від паразитів буде ефективним відносно більшості з відомих гельмінтів.

Додаткова терапія: лікування алергії, поліпшення самопочуття

лікувальні засоби від паразитів в організмі

Крім протипаразитарного лікування, часто застосовуються ліки для поліпшення стану пацієнта, нормалізації самопочуття і загальнозміцнюючий ефекту. Крім того, за рахунок сильної алергізації організму при зараженні паразитами, показано також лікування алергії специфічними засобами. Алергія виникає у відповідь на проникнення і розмноження паразитів, чужорідних для організму, вона може загостритися в період масової загибелі паразитів. Тому антигістамінні засоби часом призначаються як профілактика загострень алергії на тлі лікування гельмінтозу.

Щоб зняти інтоксикацію, вивести продукти життєдіяльності і антигени паразитів, особливо якщо має місце виражена алергія, на тлі прийому протигельмінтних засобів показаний одночасний прийом антигістамінних препаратів і сорбентів. Причому Сорбує і протиалергічну терапію починають приблизно за три доби до прийому основного ліки і продовжують ще не менше 5 діб після нього.

Нерідко гельмінтози призводять до порушення роботи мікробної флори кишечника, в зв'язку з чим рекомендовано для відновлення нормального біоценозу активно вживати кисломолочні продукти, рослинну їжу і профілактичний курс пробіотиків. На час лікування варто виключити з раціону дратівливі, важкі продукти, щільну їжу і надлишок білка. Найбільш корисними будуть супи і легкі овочеві рагу, каші і кисломолочна продукція. Важливо споживати багато рідини, щоб активно виводити токсини з організму.